Coop Projesi Final Yaygınlaştırma Etkinliği
Temmuz 2017
 
 
Büromuzca, AB Erasmus Plus Programı kapsamında yürütülen COOP for Empowering Youth (Genç girişimcilerin Desteklenmesi – Girişimcilik Alanında Yenilikçi Uygulamaların Alışverişi için İşbirliği) Projesinde sona yaklaşıldı.
 
Proje Ortaklarının katılımıyla final yönetim toplantısı Temmuz ayının başında Romaya’da gerçekleştirilmişti. COOP kapsamında planlanan son yerel faaliyet olan “İkinci Yerel Yaygınlaştırma Etkinliği” 27 Temmuz 2017 Perşembe günü Valilik Yerleşkesi toplantı ve etkinlik salonunda gerçekleştirildi.
 
“Buluştay” niteliğinde geçen etkinliğe, il genelinde girişimcilik ve eğitim alanında faaliyet gösteren İŞKUR, KOSGEB, MARKA, KOTO, KOSANO, TÜİK, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölgeleri, Teknoparklar ve Teknoloji Transfer Ofislerinden temsilciler davet edildi. Projenin yerel paydaşı olan İzmit Belediyesi Genç Girişimciler Merkezi (GGM) adına da Emre ERCANLI ve Enis GÖÇER’in yanı sıra GGM’de iş geliştirme ve ön-kuluçka süreçleri devam eden ve COOP’un odak gurup olarak belirlediği genç girişimciler de yer etkinlikte aldı.
 
Etkinlikte projenin hikayesini anlatan Proje Yöneticisi Mustafa GİNESAR’ın sunumundan sonra, COOP’un temelini oluşturan Fransız menşeili “CAE” - Coopérative d'activité et d'emploi (İstihdam ve Girişimcilik Faaliyetleri Kooperatifi) Kooperatifçilik modeli hakkında kısa bir bilgilendirme videosu izletildi. Daha sonra toplantıda hazır bulunan genç girişimciler sırasıyla kendilerini ve iş fikirlerini anlattılar.
 
Sunum ve soru cevap bölümünün ardından il genelinde proje kapsamında oluşturulan girişimcilik destek ev danışma ağının genişletilmesi ve derinleştirilmesi, paydaşlar arasındaki iletişim, etkileşim ve işbirliğinin artırılması ve bireysel projeler hakkında katılımcıların fikir alışverişi yapabilmesi için “çay sohbeti ve kokteyl” etkinliği düzenlendi. 
 
COOP projesi hakkında daha fazla bilgi ve proje çıktıları için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.